Статті

Меджибіж. Найдавніші часи. Частина 4

Оприлюднено

Неподалік від Меджибізького замку, приблизно за 2,5 км, знаходився замок Ракочі, збудований і облаштований Синявськими приблизно в 1556 р.

Сам замок в плані мав чотирикутну форму з вгнутими стінами у вигляді ластівчиного хвоста. Фортеця була знищена під час нападу татар у 1566 р., після цього життя тут не відновилося.

На території замчища велись археологічні розкопки, в результаті яких було знайдено нумізматичний матеріал представлений 41 монетою. Причому монети є різних держав – польські, прусські, римські, турецькі, руські. Це може бути свідченням того, що замчище виконувало функцію митниці-комори, знаходилося на торговому шляху, по якому переміщувалися купці з німецьких земель в Московську державу та Південна Волинь. Торгове мито сплачувалось будь-якою монетою, незалежно від місця карбування, тому в купців були монети тих держав, звідкіля вони вирушали в дорогу.

В замчищі були знайдені також шматки розірваних гармат, які датуються 1566 р., коли Сияівський відбив натиск татар. У 1569 р. в результаті Люблінської унії всі внутрішні митниці-комори були знесені, залишились лише зовнішні, то потреба в такому замку відпала. Крім того, смерть коронного гетьмана під час проведення Люблінської унії та подальші події пов’язані з розподілом спадщини не сприяли тому, що б відновити фортецю. Під час розкопок було також знайдено обручки та перстені, турецький фаянс, фрагменти кінської упряжі.

Протягом багатьох років Меджибізький замок був неприступною оборонною спорудою, адже жодного разу татарам не вдалося захопити його, так добре він був укріплений і захищений.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *