Статті

Енколпіон

Оприлюднено

Одним з цікавих артефактів, виявлених під час розкопок 2008-2009 рр. є бронзовий двохстулковий хрестоподібний енколпіон з петельками кріплення.

Вага енколпіона становить 54,93 г. Загальний
розмір 8,2х5,7 см (6,5х5,7 см без петель кріплення).
Енколпіон виготовлений шляхом лиття.

Кінці перехресть закруглені. З їх боків розташовані виступи – слізки кількістю 8 шт. У нижніх та верхніх петельках отвори диаметром близько 4 мм. Нижня ліва петелька зламана. З лицевої сторони по центру енколпіону рельєфне зображення розп’яття Ісуса. Розмір розп’яття 2х2 см.

Голова Ісуса нахилена на правий бік. Ліва нога зігнута в коліні. Навколо голови зображено німб. На голові терновий вінок. На кінцях перехресть розміщені медальйони круглої форми з погруддям святих. Діаметр медальйонів 1,5 см. У верхньому медальйоні з лівої сторони зафіксовано пошкодження (невелика тріщина розміром 5х2 мм).

На зворотній стороні рельєфне зображення Богоматері – Оранта. Розмір зображення 2,5х1 см. Руки знаходяться на грудях, зігнуті у ліктях, долоні—біля грудей. Богоматір одягнена в туніку, переперезана паском, на голові чепець. На кінцях перехресть, як і на лицевій стороні, медальйони із зображенням погруддя святих.

Риси обличчя Ісуса, Оранти та святих на медальйоні нечіткі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *